Dystrofia nabłonkowa rogówki

Witam proszę o poradę w kwestii chorób oczu. Czy dystrofia nabłonkowa rogówki obu oczu Coganna jest niebezpieczna? Czy prowadzi w rezultacie do zaniku wzroku? Brak szerokiej informacji powoduje silny niepokój. Proszę o pomoc i poradę. Dawid

Lek. Tomasz Budlewski

Dystrofia rogówki wymaga specjalistycznego okulistycznego leczenia. W części przypadków wyleczenie nie jest możliwe i objawy nawracają w przeszczepionej rogówce. Wśród objawów obok dolegliwości bólowych, uczucia ciała obcego, światłowstrętu może wystąpić pogorszenie wzroku.