Dystymia, co dalej?

Witam! Mam 20 lat, jestem sierotą, mieszkam samotnie. Od 3 lat leczę się psychiatrycznie, mam za sobą już dwa pobyty w szpitalu psychiatrycznym. Po pierwszym pobycie zdiagnozowano u mnie depresję psychotyczną reaktywną, natomiast po drugim - dystymię. Cały czas towarzyszą mi lęki, apatia, anhedonia i myśli samobójcze. Przez to nie potrafię skończyć szkoły średniej, a jeżeli mi się to nie uda stracę rentę rodzinną po ojcu, która jest moim jedynym dochodem, potrzebnym chociażby do kupna niezbędnych leków. Czy mogę starać się o rentę socjalną bądź umiarkowany stopień niepełnosprawności?

Witam,

Sytuacja w jakiej się obecnie znajdujesz nie należy do łatwych, ale nie jest bez wyjścia, niewątpliwie masz szansę na uzyskanie pomocy. Cieszy mnie fakt tego, że pozostajesz pod stałą opieką psychiatryczną. W Twojej sytuacji najlepiej będzie poruszyć dręczący Cię problem podczas najbliższej wizyty, opowiedz o swoich problemach w kwestii funkcjonowania w szkole. W tej sytuacji lekarz, jeśli będzie miał także dodatkowe przesłanki wynikające z Twojego wcześniejszego leczenia, może Ci wystawić zaświadczenie o niezdolności do podjęcia pracy - stanowi ono podstawę do starania się o rentę. Z takim zaświadczeniem możesz zgłosić się do najbliższego Ośrodka Pomocy Społecznej gdzie uzyskasz pomoc w zakresie podjęcia dalszych kroków w celu uzyskania renty. Nawet jeśli nie uzyskasz odpowiedniego zaświadczenia złość się do OPS-u, pracownicy tych placówek są na bieżąco z wszelkimi możliwościami uzyskania pomocy socjalnej. Adresy OPS-ów można znaleźć w internecie.

Pozdrawiam