Działania prawne po próbie samobójczej

Witam, chciałabym się dowiedzieć jakie są działania po próbie samobójczej w danym przypadku. Jeśli dziewczyna ma 17 lat, była na oddziale psychiatrycznym kiedyś, nie ma stwierdzonej choroby psychicznej, brała leki to co po próbie samobójczej może się stać? Chodzi mi o prawo. Może zostać zamknięta w szpitalu psychiatrycznym bez swojej zgody? Czy zostanie poddana tylko kilkudniowej obserwacji? Sytuacja nie dotyczy mojej osoby. Bardzo proszę o odpowiedź,

Dzień dobry,

Jeżeli to nie dotyczy Pani osoby, to powinna Pani poinformować jej otoczenie (np.:opiekunów prawnych, pedagoga szkol., bliskie jej osoby) o planowanym samobójstwie. Wiele prób - czasem może i nie z zamiarem zabicia się - rzeczywiście kończą się śmiercią. Stąd mając taką wiedzę, kogo to dotyczy powinna Pani poinformować odp.osoby a nie pytać o działania prawne. A w sytuacji zagrożenia życia - proszę zadzwonić na pogotowie.

Witam,
Zgodnie z prawem,o osobie niepełnoletniej decydują opiekunowie,więc pod wpływem opinii lekarzy mogą podjąć wspólną,rodzinną psychoterapię,albo,gdy lekarz tego nie proponuje,zgodzić się na kolejną hospitalizację dziecka.Dopiero po uzyskaniu pełnoletnosci pacjent sam wyraża zgodę na sposób leczenia.
Pozdrawiam ciepło.