Inofem lub Inofolic a ich działanie

Witam. Lekarz zalecił mi stosowanie leku inofolicu lub inofemu, który z tych suplementów jest skuteczniejszy? I właściwie jakie jest działanie inofemu i inofolicu? Czytałam trochę opinii w internecie, ale wszędzie piszą bardzo ogólnie, że inofem wspomaga układ odpornościowy, że pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych, ale nie bardzo mogę zrozumieć jakie ma konkretne działanie. Co robi inofem? Na co mi pomoże? Dlaczego właśnie ten suplement diety kazał brać mi lekarz - czy to może oznaczać, że coś podejrzewa? Chciałabym również zapytać jakie mogą być negatywne skutki uboczne przyjmowania inofemu. Czy może być tak, że pojawią się u mnie jakies problemy na przykład z cyklem miesiączkowym? Albo czy przyjmowanie inofemu może zaburzyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Lek. Katarzyna Szymczak

Oba preparaty mają ten sam skład jakościowy i ilosciowy, a więcej skuteczność ich także jest podobna. Stanowią uzupełnienie diety w kwas foliowy oraz myo-inozytol przede wszystkim u kobiet z PCOS, zaburzeniami miesiaczkowania oraz curkzycą typu 2 lub u kobiet planujacych ciążę.
Pozdrawiam