Działanie tabletek a biegunka?

Witam! W dniu przyjęcia pierwszej tabletki antykoncepcyjnej z blistra zachorowałam, czego skutkiem była m.in. biegunka po każdym spożytym posiłku. W tym dniu jednak niewiele zjadłam, więc ogólnie wielkiej katastrofy nie było. Tabletkę zażyłam o 20.00. Jednak biegunka nie dawała mi spokoju przez jakieś 3 kolejne dni (występowała po posiłkach). Nie pamiętam dokładnie w jakich godzinach i ile czasu mijało od zażycia tabletek... Nie brałam żadnej dodatkowej, zażywałam tabletki normalnie. Dwa razy również wymiotowałam, ale w odstępie czasowym dłuższym niż 4 h po zażyciu tabletki. Lekarz przepisał mi leki na biegunkę, na zaburzenia elektrolitowe i na zaburzenia jelit, także nie wiem, czy one miały również jakiś niekorzystny wpływ? Stosuję dodatkowe zabezpieczenie, ale mam pytanie, czy zabezpieczać się dodatkowo do końca blistra, czy jedynie np. przez 7 dni?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Jeśli biegunka utrzymywała się u Pani przez 3 dni i wystąpiła na początku cyklu, to niestety skuteczność antykoncepcji może nie być zachowana... Najlepiej by było, gdyby zastosowała Pani dodatkową formę zabezpieczenia (prezerwatywa) do końca tego cyklu, podczas 7 dni przerwy i najlepiej przez pierwszych 7 dni stosowania pigułek z nowego opakowania.
Pozdrawiam!