Disulfiram a jego działanie po 8 miesiącach

Witam!!! Mam wszyty Disulfiram wzf od 17.09.2014. Na ulotce jest napisane "można powtórzyc po 8 miesiacach". Czy po 8 miesiącach lek już nie działa??? Kiedy Disulfiram przestanie działac??? Po jakim czasie od wszycia?? Kiedy można spożyć alkohol??? No bo jeśli dobrze rozumiem to po 8 miesiącach od wszycia Disulfiramu lek przestaje działać skoro można już zaaplikować nowy. Czy to znaczy, że 8 miesięcy po wszyciu Disulfiramu mogę pić alkohol? Powiem szczerze że już miałem po niego sięgnąć bo bardzo dawno nie miałem alkoholu w ustach, ale z drugiej strony trochę się przestraszyłem, że jednak Disulfiram nadal działa i wolę zapytać specjalistów. Czy Disulfiram faktycznie przestaje działać po 8 miesiącach? Czy jednak istnieje szansa, że lek utrzymuje się w organizmie dłużej? I jeśli tak to po jakim czasie od wszycia Disulfiramu mogę pić alkohol? Dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Sądzę że nie można spożywać alkoholu w ogóle jeżeli jest wszczepiony powyższy lek.