Dziecięce porażenie mózgowe a zostanie dawcą krwi, szpiku i organów

Czy chorując na Mózgowe Porażenie Dziecięce (dipareza spastyczna) mogę zostać dawcą krwi, szpiku i organów? Nie jest to postać jakaś bardzo ciężka. Na co dzień funkcjonuję i poruszam się w miarę normalnie. Jedyny problem to chód na stale ugiętych nogach. Czy moje choroba dyskwalifikuje mnie z bycia dawcą? Jeśli tak - dlaczego?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie może Pani być dawcą krwi i szpiku. Takie zabiegi, ze względu na Pani chorobę, stanowią większe obciążenie dla organizmu niż dla osób w pełni zdrowych.