Dziecko a niepełnosprawny mąż

Witam, mam niepełnosprawnego męża, który porusza się na wózku inwalidzkim. Ma uszkodzony rdzeń kręgowy w odcinku szyjnym. Bardzo chcielibyśmy mieć dziecko, ale nie wiem, czy jest to możliwe. Gdy się kochamy, to ma wzwód, ale jakoś nie mogę zajść w ciążę.
ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowna Pani,

jeżeli Pani mąż w czasie stosunku jest w stanie dojść (dochodzi do ejakulacji), to istnieje możliwość zapłodnienia. Aby mieć 100% pewność płodności, dobrze jest, aby Pani mąż zrobił sobie badania nasienia i ogólne badanie urologiczne.

Jeżeli nie dochodzi do wytrysku, to istnieje możliwość zabiegowego pobrania nasienia od męża i umieszczenia w Pani macicy. Zajmują się tym specjalistyczne ośrodki leczenia niepłodności.