Dziecko autystyczne a autoagresja w okresie zimowym

Mam syna Autystycznego który w czasie okresie zimowym wywołuje autoagresje oraz nie mówi. do pięciu lat nie chodził mówił zdaniami, bardzo lubił się przytulać od małego interesował go świat bardzo lubił podróżować oraz śledził co się dzieje w przyrodzie lubił muzykę oraz lubił pływać w basenie razem z instruktorem. jak miał dwa lata to jeździlam z Norbertem na hipoterapię w czasie jazdy Norbert obserwował przyrodę jak jechał na koniu w czasie terapii. oraz leczony w Cetrum Zdrowia Dziecka

Witam. Ciężko doradzić cokolwiek na podstawie lakonicznej internetowej informacji, nie widząc dziecka. Autyzm nie jest chorobą, lecz zaburzeniem rozwoju, zatem z jakiego powodu Syn jest leczony w Centrum Zdrowia Dziecka? Rozumiem, że Pani Synek oprócz tego, że jest dzieckiem z autyzmem choruje również na jakieś poważne choroby, czyli jest dzieckiem ze sprzężonymi zaburzeniami i dlatego podlega opiece w Centrum Zdrowia Dziecka? Jeśli chodzi o autyzm, aby nastąpiła poprawa rozwoju niezbędna jest intensywna, systematyczna terapia. Proszę poszukać w miejscu swego zamieszkania ośrodek specjalizujący się w terapii autyzmu. Tam uzyska Pani fachową, kompleksową pomoc. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Warto kontynuować terapię. Zapewnić wsparcie zarówno synowi, ale także zadbać o siebie i wsparcie dla siebie.
Jeśli objawy nasilają się w okresie zimowym, wpływ na to może mieć fakt mniejszej operacji słonecznej na naszej półkuli w tym okresie. Być może pomocna byłaby fototerapia? Warto jednak skonsultować tą sytuacje z lekarzem syna.