Dziecko ma 0,76 cm. Który to tydzień ciąży?

Witam,
byłam ostatnio u lekarza i okazało się, że jestem w ciąży. Nie powiedział, który to tydzień, ale dziecko ma 0,76 cm, więc proszę powiedzieć, który to tydzień.

Dzisiaj przy oddawaniu moczu miałam taką różową plamkę jak krew, czy to jest zagrożenie? Jak teraz oddaję mocz, to nic nie ma.
Pomocy, bardzo się martwię.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeżeli podany przez Panią wymiar to tzw. CRL zarodka, to w momencie badania była Pani najprawdopodobniej na początku siódmego tygodnia ciąży. Jeżeli natomiast jest to wielkość pęcherzyka ciążowego to wskazuje on na początek piątego tygodnia ciąży.
Proszę się nie denerwować zbytnio pojedynczą, różową kroplą. W pierwszym trymestrze mogą się nawet pojawiać dość obfite plamienia, szczególnie w dniach spodziewanych miesiączek.

Pozdrawiam serdecznie!