Dziecko nie chce gryźć pokarmów

Moja 15 miesieczna corka nie chce jesc grudek, lekarze jak narazie nie robia z tego problemu, jednak jej dieta jest uboga przez to, na sniadanie i kolacje zjade kasze manne, drugie sniadanie to kaszka kukurydziana lub inna lub jakiies owoce z biszkoptem, na obiad blendowane miesko z jarzynkami i kasza , a podwieczorem albo mleko modyfikowane albo jakis serek. Waga jak narazie jest w porzadlu, ale nie je wielu rzeczy przez to ze wlasnie nie gryzie pokarmow. Czy dieta jest prawidlowa?

Powinna Pani zachęcać dziecko do gryzienia i jedzenia stałych pokarmów. To wymaga cierpliwości i może być konieczne postawienie przed dzieckiem takiego posiłku nawet kilkadziesiąt razy - ale na pewno w końcu się uda. Warto przy tym skorzystać z tego, że dziecko jest głodne - więc na początku podać posiłek w formie stałej i jeżeli już nie będzie w stanie zjeść takiego to resztę zmiksować i dokarmić.