Dziecko nie chce się modlić

Moj 6 letni syn nie chce sie ze mna modlic.Nie zmuszam go,ale bardzo mi przykro jak widze jego nastawienie do modlitwy.Chce zmawiac z nim proste modlitwy,krotkie.Nawet w kosciele wykrzykuje"diabel!diabel!" Co mam robic?

Rzeczywiście nie warto naciskać, ale warto spróbować z synkiem spokojnie porozmawiać.

Witam,
najlepiej porozmawiać spokojnie z dzieckiem. Powiedzieć jakie to dla Pani ważne, zachęcić. Może dobrym zachęceniem byłoby zakupienie biblii dla dzieci. Książka jest kolorowa, zawiera ilustracje. Dzieci lubią kiedy się im czyta. Ważne jest też jak Pani reaguje na jego zachowanie. Być może syn chce zwrócić na siebie uwagę i widzi, że takie zachowania skutkują.
Pozdrawiam