Dziecko nie chce spać z matką - jak je namówić?

Ze względu na pracę męża od początku synek spał ze mną w drugim pokoju, aby mąż mógł spokojnie się wyspać. Mąż, gdy miał urlop wpadł na pomysł, że przez kilka nocy będzie spał z synkiem. Od tamtej pory już ponad dwa tygodnie synek chce spać tylko z tatą. Nie pomaga zmiana pokoju, nawet gdy wczoraj syn był tak zmęczony i zasnął przez przypadek ze mną - obudził się nad ranem i dostał histerii, że chce do taty. Nie ma opcji, abyśmy spali wszyscy razem - dwa wąskie łóżka, moje troszkę większe - w sam raz dla mnie i synka.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam.

Szkoda, że nie wspomina Pani, w jakim wieku jest maluch, bo to ułatwiłoby poradę. Maluch widocznie domaga się kontaktu z mało widzianym tatą i nie ma w tym nic złego. Natomiast warto wprowadzić pewne zmiany w organizacji rodziny, tak aby maluch mógł jednak częściej spędzać czas z tatą na zabawie itp. Warto również wprowadzić dziecko w świat zasad i powiedzieć maluszkowi, w przystępny dla niego sposób, że śpi w swoim łóżeczku, a rodzice w swoim itp. Jeśli macie Państwo trudności z poradzeniem sobie w takiej sytuacji, to proszę skontaktować się z psychologiem dziecięcym i poprosić o pomoc.

Pozdrawiam