Dziecko nie potrafi bawić się z innymi

Mam syna 4letniego mam mały problem teraz ma tak jak chodzi do przeczkola nie umie dzielic sie zabawkami i rządzi to tak a to tak dzieci nie chca sie z nim bawic w domu mieszka tez jego kuzynka 5letnia np. jak graja w gre i syn przegrywa odrazu placze i prubuje oszukiwac i w czasie zabawy sie sprzeciwia co dzien tłumacze mu ze tak jest niegrzecznie za kazdym razem odpowiada ze wie ze juz tak nie bedzie a i tak robi to samo jak moge mu jeszcze wytlumaczyc?

Witaj :) W sumie wypowiem się dość prosto. Dziecku może brakować odpowiedniego wzorca, problem również może leżeć z braku konsekwencji działań.

Czyli jeśli ten zły czyn ponownie popełnisz = konsekwencja. Gdy nie ma konsekwencji dziecko, ma wolne pole do popisu i czyni tak aby było mu dobrze w danym momencie.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
http://blog.psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk/

Terapie i konsultacje on-line.
http://psychopedagog.eu/terapia-online/

Witam,
na początek proszę porozmawiać z nauczycielką z przedszkola ,ona ma szansę obserwować Pani synka na forum grupy. Jeśli nauczycielka potwierdzi Pani obawy warto udać się z dzieckiem do rejonowej publicznej poradni psychologiczno - pedagogicznej .
Tam specjaliści - pedagog, psycholog postawią diagnozę poziomu umiejętności społecznych i emocjonalnych synka i z pewnością zaproponują stosowną terapię .Mogą też skierować dziecko do lekarza specjalisty jeśli będzie taka potrzeba. Porada i terapia będą bezpłatne.
Pozdrawiam serdecznie i zyczę powodzenia

Pani dziecko ma trudności z podzieleniem się zabawkami, ale też własnymi przeżyciami i emocjami.To dobrze, że oswaja Pani dziecko z emocjami, które pojawiają w czasie gier.Dobra pomocą jest stosowanie w domu tabeli zachowań i rozliczanie jej z dzieckiem pod koniec dnia.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Trzeba konsekwencji. Jeśli łamie zasady zabawy to nie może w niej uczestniczyć.Za każdym razem musi widzieć przyczynę i skutek. Trzeba określić mu jasne zasady i wymagać ich przestrzegania.
Jeśli walczy o zabawkę to należy ustalić czas zabawy równy dla każdego dziecka: teraz bawisz sie Ty, a jak zadzwoni minutnik albo ta wskazówka zegara będzie w tym miejscu to bawi się Twoja kuzynka i odwrotnie.
Zapraszam na warsztaty dla rodziców.
Pozdrawiam AM