Choroba Hirschsprunga a leczenie

Dzień dobry. Moje dziecko ma zdiagnozowaną chorobę Hirschsprunga. Chciałabym zapytać jak wygląda dalsze życie w przypadku choroby Hirschsprunga, czy już zawsze będzie musiała mieć robione lewatywy, ponieważ od trzech lat ma co tydzień lub rzadziej. Czytając na forum o chorobie Hirschsprunga spotkałam się z informacją, że pomocna przy tym schorzeniu może być dieta. W związku z tym, chciałabym zapytać, czy powinnam wprowadzić córce jakąś specjalna dietę? Jak powinna wyglądać dieta w chorobie Hirschsprunga? Jakich produktów córka powinna jeść najwięcej, a jakich unikać? Przede wszystkim jednak proszę o informację, jak wyglądają rokowania w przypadku tej choroby? Czy można jakoś załagodzić przebieg choroby Hirschsprunga? Bardzo mi zależy na odpowiedziach specjalisty na moje pytania. Z góry dziękuję za pomoc.

Witam. Wlewki przeczyszczające pełnią rolę wspomagającą w leczeniu choroby, nie jest regułą że dziecko będzie wymagało ich zawsze. W leczeniu choroby wspomagającą rolę pełni dieta - powinna zawierać dużą ilość produktów bogatoresztkowych - pełnych ziaren zbóż oraz warzyw i owoców. Dziecko nie powinno natomiast spożywać zbyt dużej ilości słodyczy, potrwa tłustych oraz typu fast-food.