Dziecko z mieszanym ADHD i cechami Aspergera

Moje dziecko zostalo zdiagnozowane z mieszanym adhd z cehami aspergera i stanami lekowymi jakas porada dla mnie -rodzica

Dzień dobry!

Temat jest bardzo szeroki i nie jest możliwe zawrzeć poradę w kilku zdaniach.
Bardziej szczegółowych informacji powinna udzielić placówka, która diagnozowała dziecko - zaproponować Pani możliwe dalsze kroki, miejsce, gdzie otrzyma pomoc i wsparcie Pani, a także, gdzie można podjąć się terapii dziecka.
Zachęcam także do kontaktu z innymi rodzicami, którzy mają podobne doświadczenia - np. w grupie wsparcia lub forach internetowych, a także stopniowego zbierania informacji w książkach, poradnikach, na stronach internetowych itp.

Pozdrawiam!

Warto skorzystać z psychoterapii rodzinnej w ośrodku zajmującym się całościowymi zaburzeniami rozwojowymi u dzieci lub w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Wspólna praca nad zmiana i wspieraniem rozwoju malucha przynosi najszybsze efekty. Dodatkowo rodzice mogą skorzystać z psychoedukacji i wsparcia.