Dziedziczenie koloru włosów przez dziecko

Witam, chciałabym zapytać jakie jest prawdopodobieństwo że moje dziecko odziedziczy po mnie kolor włosów. Ja mam rude włosy co odziedziczyłam po dziadku. Moi rodzice blond. Mój partner ma ciemne tak jak jego mama. Jego ojciec był blondynem. uprzejmie proszę o odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko przewidzieć ponieważ dziedziczenie koloru włosów nie jest jednogenowe.