Dzień cyklu miesiączkowego a wykonanie badań hormonalnych

Witam, mam dwa pytania dotyczące badań hormonalnych, które zlecił mi dermatolog. Muszę zbadać następujące hormony: FSH, LH, Wolny testosteron, Androstendion, Progesteron, Prolaktyna, SHBG, DHEA, AMH i Estradiol. W których dniach cyklu najlepiej zbadać poszczególne hormony? Doradzono mi wszystkie w 3-5 dniu cyklu, czy tak będzie poprawnie? Moje drugie pytanie dotyczy hormonu anty mullerowskiego. Czy ma on cokolwiek wspólnego z trądzikiem hormonalnym i jest sens go badać?

Aleksander Ropielewski

Wszystkie badania przez Panią wymienione dobrze wykonać w 2-5 dniu cyklu. AMH odpowiada na pytanie odnośnie gospodarki hormnalnej i może zwiększać poziom testosteronu, a tym samym nasilenie trądziku.