Silny stres i lęk przed omdleniem

Dzień dobry, mam problem. Byłam wczoraj w kościele, w połowie mszy musiałam wyjść, bo zaczęły mi drżeć ręce, walić serce i zrobiło mi się słabo. Może to przez stres, bo ja łatwo się denerwuję i stresuję. Tak w ogóle to od trzech niedziel tak mam i nie wiem co mam robić. Na tygodniu też mnie łapie taki stan. Boję się, że w końcu zemdleję na uczelni albo w kościele, przez to mało wychodzę z domu. Czy możecie mi pomóc zwalczyć ten stan, bo mam obronę w tym roku w czerwcu i nie chciałabym na niej zemdleć.

Witam! Opisane objawy mogą sugerować zaburzenia lękowe o typie agorafobii. Ostatni epizod może sugerować napad lęku panicznego. W związku z opisanymi objawami warto zgłosić się do psychiatry, konieczne jest badanie psychiatryczne, czyli szczera rozmowa z lekarzem, która pozwoli dokładnie ustalić rozpoznanie. Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe zastosowanie odpowiedniego leczenia. Tego typu zaburzenia są leczone za pomocą farmakoterapii i/lub psychoterapii. Ze względu na zbliżający się termin ważnego wydarzenia zachęcam do jak najszybszej wizyty u specjalisty, wizyta u psychiatry nie wymaga skierowania. Pozdrawiam serdecznie!

Witam,
należy zrobić szczegolowe badania - wskazana jest konsultacja kardiologiczna i diagnoza. Jeśli wyniki będą w normie, to calkiem mozliwe, że jest to problem psychogenny. który wymaga wsparcia i leczenia psychoterapeuty.
Pozdrawiam serdecznie