Problemy ze wzrokiem po urazie czaszki

Dzień dobry, w wyniku wypadku komunikacyjnego doznałem obrażeń czaszki, ale na szczęście nie uszkodzenia ani obrzęku mózgu - tego nie było. W następstwie obrażeń, na chwilę obecną mam częściowy niedosłuch ucha prawego i problem z prawym okiem. I właśnie oka dotyczy pytanie. Początkowo objaw był taki, że widziałem tylko "rozmyte kolorowe plamy". Od czasu wypadku upłynęło 9 miesięcy i na chwilę obecną wzrok się nieco poprawił, ale niestety dużo brakuje do normalnego. Widzę tylko dolną część obrazu, nie jest idealna, ale już zbliżona do obrazu z oka lewego. Okuliści których odwiedziłem twierdzą, że jest to prawdopodobnie uszkodzenie nerwu wzrokowego. Czy jest jakaś metoda na farmakologiczne lub operacyjne przywrócenie, lub poprawę jakości wzroku w tym przypadku?

Witam! Rokowanie w uszkodzeniu nerwu wzrokowego zależy od stopnia urazu. Jeśli nie doszło do całkowitego przerwania ciągłości wszystkich włókien nerwowych to możliwa jest regeneracja i częściowa (większa lub mniejsza) poprawa widzenia. W poważnych uszkodzeniach rokowanie jest gorsze i widzenie może nie powrócić. W Pańskim przypadku wydaje się, że nerw wzrokowy ulega stopniowej regeneracji. Pomimo intensywnych badań (np. onkomodulin), na dzień dzisiejszy nie istnieją skuteczne metody przyspieszania regeneracji nerwów obwodowych. Proponuję pozostać pod kontrolą okulisty. Pozdrawiam serdecznie!