Problem z widzeniem w przestrzeni

Dzień dobry! Mój chłopak ma 21 lat. Dokładnie 2 tyg. temu chciał dostać się do pracy i niestety badanie wykazało, że minimalnie nie widzi w przestrzeni. Jest studentem Zarządzania Inżynierii Produkcji i ta wada wiąże się z problemem znalezienia jakiejkolwiek dobrze płatnej pracy. Strasznie mi go żal, bo jest młody i wszędzie odrzucany. On się już poddał, a ja nadal chce mu pomóc. Czy istnieje jakiś sposób, żeby chociaż w mały sposób to wyleczyć np. operacja, lasery, jakieś szkła lub okulary.

Witam serdecznie! Aby leczyć zaburzenie w pierwszej kolejności konieczne jest postawienie rozpoznania, czyli wyjaśnienie co powoduje pojawienie się dolegliwości. W tym celu konieczna jest dalsza diagnostyka - najlepiej rozpocząć od wizyty w poradni okulistycznej - nie jest konieczne skierowanie. Po zbadaniu, dokładnym zebraniu wywiadu lekarz specjalista określi jaki będzie dalszy tok postępowania. Proszę porozmawiać na ten temat ze swoim chłopakiem. Pozdrawiam

Witam.
Brak widzenia stereopsji stanowi przeciwskazanie dla wykonywania wielu zawodów. Niestety jest to taki stan oczu , którego nie jesteśmy w stanie wyleczyć.
Pozdrawiam