Dzień stosunku a miesiąc ciąży

Mam pytanie jezeli stosunek odbyl sie 2.08 to w ktorym miesiacu ciazy moge byc ?
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wiek ciążowy płodu ustalany jest przede wszystkim na podstawie obrazu USG. Jest on bardziej wiarygodny niż orientacyjne wyliczenia.
W powszechnie przyjętej regule Naegelego do wyliczenia daty porodu niezbędna jest data ostatniej miesiączki.

Witam serdecznie. Biorąc pod uwagę fakt iż plemniki żyją do 72h w drogach rodnych kobiety, czyli ewentyalne zapłodnienie mogło nastąpić do 5 sierpnia. Licząc od tej daty jest to 7 tydzień. Proponuję jednak udać się na USG by precyzyjnie określić wiek ciąży.