Dzień zapłodnienia a wyniki z USG

Proszę o zweryfikowanie badań USG. Równe 30 dni od stosunku robiłam Usg które wykazało: CRL=0.26cm YS=0.35cm GS=1.82cm czyli wychodzi 6 tydzień ciąży, ale piszę 30 dni od zapłodnienia ponieważ pamiętam dokładnie kiedy odbył się stosunek.Proszę mi napisać czy te pomiary jakie podałam są odpowiednie?Ponieważ lekarz który robił usg stwierdził,że do stosunku napewno musiało dojść pare dni wcześniej,że jak na 30 dni od zapłodnienia jest za duży.Bardzo proszę o pomoc, ponieważ się martwię.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

USG w tak początkowym etapie ciąży nie pozwala na oszacowanie wieku płody z dokładnością poniżej tygodnia. Wpływ ma nie tylko data stosunku, ale też data owulacji.
Obliczenia opierają się na danych statystycznych i niekoniecznie odwzorowują konkretne badanie.
GS odpowiada 6. tygodniowi (licząc od daty ostatniej miesiączki), CRL odpowiada 8. tygodniowi.
Dopiero na podstawie USG bardziej dojrzałego zarodka można ustalić termin porodu i dokładniej określić wiek zarodka.
Na tak wczesnym etapie ciąży nie można podać pewnej odpowiedzi na Pani pytanie, nie można jednak stwierdzić żadnego zaburzenia w rozwoju dziecka.