Dzienna porcja ciemnego pieczywa

Czy od ciemnego pieczywa się tyje? ile można go jeść? mogą być 4/5 kromek dziennie.

Witam Pana,

Pytanie jest niestety zbyt mało konkretne. Wszystko zależy od tego na czym Panu zależy, jaki jest Pana cel. Czy jest Pani na diecie redukcyjnej czy może dba Pan po prostu o zdrowe odżywianie, jaka jest Pana obecna waga przy danym wzroście, jaka jest aktywność fizyczna oraz styl życia itp.
Pisze Pan o 4-5 kromkach myślę że ogólnie rzecz biorąc nie będą to zbyt duże ilości. Najlepiej zjadać pieczywo rano na śniadanie a unikać go na kolację.

Widzę, że jest Pan z Warszawy (tu tez przyjmuje pacjentów) więc jeżeli byłby Pan zainteresowany mogłabym zaprosić na konsultację dietetyczną gdzie dowie się Pan szczegółów na temat prawidłowego odżywiania i zbilansowanej diety.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)

Nie tyje się od konkretnych produktów, tylko od nadmiaru kalorii. Nie wiem jakie ma Pan zapotrzebowanie kaloryczne i ile kalorii dostarcza Pan z innych produktów więc nie określę czy 4-5 kromek dziennie to mało czy dużo. Jeżeli ma Pan problem z obliczeniem ile kalorii powinna zawierać Pana dieta to zachęcam aby udać się na wizytę do dietetyka.