Dziesięciodniowe krwawienie - co się dzieje?

Witam.
Mam 21 lat. Miesiączkuję od 14 roku życia. Moje cykle były zawsze regularne, co 29 dni i trwały 3-4 dni. 3.01.11r. miałam miesiączkę, a 19.01. znów pokazało się krwawienie i trwa do dziś 29.01. Jest to krew ze skrzepami i śluzem. Pojawia się obfite krwawienie, potem ustaje na kilka godzin (około 3-4) i znowu.
Nie czuję żadnego bólu. Ostatnio często współżyłam z facetem. Nie biorę tabletek. Co może się dziać ze mną?
Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

W przypadku współżycia bez zabezpieczenia zawsze należy podejrzewać ciążę. Test wykonany około dwa tygodnie po stosunku powinien dać odpowiedź.
Przedłużające się krwawienie najczęściej bywa wynikiem zaburzeń hormonalnych. Nie można wykluczyć również zmian w obrębie macicy, takich jak polip, nadżerka czy mięśniaki.
Powinna Pani niezwłocznie umówić się na wizytę u specjalisty ginekologa.