Dziewczyna mnie rzuciła, ponieważ nie nadaję się na męża i ojca

niedawno rzucila mnie dziewczyna ktora wyslala lakoniczny sms a kiedy ja dzwonilem nie odebrala po miesiacu zadzwonila i oznajmila mi ze sie nie nadaje na meza i ojca i ze nie potrafie zalatwiac zwyklych spraw a jest doslownie inaczej. Co mam robic lub co mi poradzicie w tej sprawie.
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Zerwanie przez SMS jest bardzo niedojrzałym sposobem na zakończenie związku. Rozumiem, że w związku bywają lepsze i gorsze dni, ale jeżeli coś nam nie odpowiada u partnera/partnerki, to należy o tym porozmawiać, powiedzieć, co nam nie psuje, czego oczekujemy, jakie mamy obawy. I najlepiej na takie tematy rozmawiać osobiście, twarzą w twarz, na bieżąco, a nie telefonicznie, na czacie, czy przez SMS-y. Nie mam pojęcia, jakie zamiary ma Pana była dziewczyna i czy rzeczywiście uważa, że nie nadaje się Pan na męża i ojca, czy szukała tylko pretekstu, by zakończyć związek z Panem. Czy myślała o Panu już tak bardzo poważnie jako o przyszłym małżonku i ojcu, ale się na Panu zawiodła? Czy zależy Panu na tej dziewczynie? Czy chciałby Pan z nią być? Czy ją Pan kocha? Nie wiem, w jaki sposób mógłby Pan przekonać dziewczynę, że jest Pan zaradnym i przedsiębiorczym facetem. Wiem jednak, że nie zmusi Pan jej do tego, by Pana pokochała czy spotykała się z Panem, jeśli ona tego nie chce. Może próbować Pan skontaktować się z nią i porozmawiać, wytłumaczyć niektóre sprawy, ale nie ma gwarancji, że dziewczyna zechce kontynuować Waszą znajomość.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam Pana Serdecznie,

Nie pozostaje Panu nic innego, jak uszanować decyzję Dziewczyny, na którą nie ma Pan wpływu...

Teraz jest to czas dla Pana, by nie pozostawać samemu, skupić się na sobie, spotykać się ze Znajomymi, robić rzeczy, na które nie miał Pan czasu, a teraz jest.

Życzę Panu nowej i wartościowej relacji,
Irena Mielnik-Madej