Kulka u wejściu do pochwy i rozpoczęcie współżycia

Dziś współżyłam po raz pierwszy z moim chłopakiem. Strasznie bolało i poleciała krew, więc wydaje mi się, że pękła błona dziewicza. Martwi mnie jeszcze jedno. U wejścia do pochwy mam taką jakby "kulkę" czy coś w tym stylu. Przeszkadza mi to. Czy coś nie tak?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Krwawienie i ból podczas pierwszego stosunku zależy w dużej mierze od rozmiaru i budowy błony dziewiczej. Wydaje się, że w opisanej sytuacji doszło do defloracji i tym były spowodowane opisane objawy.

Opisana zmiana w okolicy ujścia zewnętrznego pochwy może mieć różne przyczyny. Niestety opisała Pani tą zmianę niezbyt dokładnie przez co trudno jest domyślać się, że zmiana ma charakter narośli (wówczas można podejrzewać charakter brodawki) czy też znajduje się pod skórą (może to sugerować zapalenie gruczołu Bartholina).

Aby ustalić przyczynę zaobserwowanej zmiany konieczne jest badanie ginekologiczne. Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe wdrożenie leczenia.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.