Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 1 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dziura w macicy po założeniu spirali miedzianej

Dzień dobry, od około 2 lat mam założoną spirale miedzianą. Przy jej zakładaniu potwornie bolało - dwukrotnie zemdlałam na fotelu. Potem przez około 10 dni mocno bolał brzuch. Ostatnio podczas kontrolnego usg inny lekarz, stwierdził dziurę w macicy. Powiedział, że przebicie zostało zrobione przy zakładaniu wkładki. jakie są tego konsekwencje zdrowotne? Co się z tym robi? Czy mając wkładkę i to uszkodzenie można zajść w ciążę?
KOBIETA ponad rok temu

Czy wszystkie kobiety mogą być poddawane HTZ?

Witam serdecznie. Powikłania mogą być różne w tym m.in krwawienie, ból, zakażenie oraz stan zapalny błony śluzowej. Zajście w ciążę w tej sytuacji jest przeciwwskazane. Prawdę mówić wkładka chroni przed ciążą więc nie jest to problem. Konieczne jest wygojenie się zmiany, proszę pozostawać pod kontrolą ginekologa.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Odpowiem pytaniem na pytanie na jakiej podstawie stwierdził dziurę w macicy .Dla mnie jest ta wypowiedż zagadkowa .Czy po założeniu spirali było USG, czy po miesiączce pierwszej po założeniu było badanie i usg ,czy raz na 6 miesięcy jest pani bad z usg i połozeniem wkładki.czy ten lekarz przeprowadził badanie i zrobił usg.Na jakiej podstawie powiedział o dziurze w macicy .

0

Jeśli padła taka diagnoza konieczne jest usunięcie histeroskopowe wkładki i sprawdzenie czy nie została uszkodzona macica w trakcie jej zakładania. Po usunięciu i histeroskopii możliwe będzie udzielenie odpowiedzi na pytanie dotyczące ciąży. Dr Jacek Tulimowski

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy