Dziura z czarno-brązowym nalotem w odłamku zęba

dzień dobry, Mam problem polegający na leczeniu kanałowym zęba numer 7 w dolnej szczęce, podczas nieskończonego leczenia złamał się poniżej lini dziąsła od strony policzka trochę wyżej pod strony języka. Dentysta któy przeprowadza lecznei powiedział że ząb nadaje się do wyrwania bądź protezy, mam pytanie czemu tak się stało, oraz co mam począc z tym zębem. W kawałku odłamka widnieje dziura z czarno-brazowym nalotem co to oznacza? czy ząb został nie wyczyszczony prawidłowo? proszę o odpwiedź

Lek. Tomasz Budlewski

ciężko jest teraz to określić. Być może ząb był już na tyle uszkodzony że leczenie nie mogło dać pozytywnego skutku. Proponuję udać się do lekarza stomatologa i kierować się jego zaleceniami.