Dziury w języku. Jak to wyleczyć i co jest tego powodem?

Witam, na języku pojawiły mi się dziury oraz czasem pojawiają się białe plamy. Nie wiem, czy ma to coś do rzeczy, ale to co piję, to w 90% coca cola. Jak to wyleczyć i co jest tego powodem?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego, gdyż bez obejrzenia zmian trudno wypowiadać się na ich temat. Białawe "plamy" mogą być zmianami grzybiczymi, jednak postawienie diagnozy wymaga obejrzenia i pobrania wymazu.

Pozdrawiam