Dziwna brązowa wydzielina z pochwy

Mam 18 lat, od jakiegoś czasu współżyje z chłopakiem, ostatnio zauważyłam dziwną brązową wydzielinę z pochwy nieraz pomieszana z krwią.
Zastanawiam się, co to może być? Ostatnio odczuwam duży nie komfort z powodu bólu w okolicy tego miejsca (pieczenie, swędzenie). Czy te objawy mogą przyczynić się do czegoś poważnego?
Proszę o pilną odpowiedź, pozdrawiam. ;)

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Brązowa wydzielina oznacza delikatne plamienie. Może być ono spowodowane infekcją dróg rodnych, nadżerką macicy, ale nie tylko. Nie sposób tego ustalić przez internet, choć świąd i pieczenie wskazują najprawdopodobniej na zakażenie. Radzę udać się do lekarza ginekologa, który podczas badania powinien być w stanie ustalić przyczynę i ewentualnie rozpocząć leczenie.

Pozdrawiam serdecznie!