Dziwna miesiączka - Czy mogę być w ciąży?

Witam.
Mam pytanie, od ponad tygodnia dziwnie się czuję, ciągle jestem senna, kręci mi się w głowie, jest mi słabo i czasem mam nudności, ale nie wymiotuję i strasznie swędzą mnie piersi, gdzie wcześniej nigdy tak nie miałam. Byłam 28.01 u ginekologa i powiedziała mi, że wszystko jest ok. Nie mam żadnych powodów do zmartwień, bo wyniki krwi i cytologi miałam w porządku, ale jak jej opowiedziałam jak się czuję, to powiedziała, że to może być wczesna ciąża.
Zrobiła mi test ciążowy, ale wyszedł negatywny, ale powiedziała, że to wcale tak oznaczać nie musi, bo jest za wcześnie na stwierdzenie przez test czy to ciąża. Na USG dopochwowym też nic nie zobaczyła. Powiedziała, że musimy poczekać do okresu czy przyjdzie albo nie przyjdzie. Jak nie przyjdzie to miałam się zgłosić ponownie. Ale niestety okres przyszedł:(
Ale mój okres nie jest taki jak wcześniej, nie boli mnie brzuch, gdzie wcześniej w pierwsze dni chodzić nie mogłam. I zauważyłam, że krew ma bardzo jasny czerwony kolor i czasem jest z takim białym ciągnącym się śluzem.
Czy to normalne? Czy mogę być w ciąży? Bo czytałam, że okres można mieć podczas ciąży i dodam, że cały czas mam te objawy, które wcześniej wymieniałam. Powinnam się po okresie jeszcze raz zgłosić do lekarza?
Byłabym bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź :)

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Tak, w pierwszym trymestrze ciąży mogą się zdarzać krwawienia, szczególnie w terminach, w których pojawiałaby się miesiączka, gdyby nie doszło do zapłodnienia. Są one jednak zazwyczaj mniej obfite od "zwykłych" miesiączek, mogą mieć też inny charakter. Dlatego najlepiej by było, gdyby wykonała Pani teraz test ciążowy (artykuł o testach: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0). Jeśli będzie pozytywny, może Pani umówić się na wizytę do swojego ginekologa. Jeśli zaś okaże się negatywny, to radzę ponowić test po tygodniu.
Zapraszam także do lektury artykułu o objawach ciąży: http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy.

Pozdrawiam serdecznie!