Dziwna skóra na wargach sromowych. Co to?

Witam serdecznie. Wczoraj zauważyłam na mojej pochwie, tuż obok warg sromowych białe strupki-wyglądem podobne do skóry schodzącej z ciała po za długim pobycie na słońcu. Tuż przy wargach sromowych większych wydaje mi się że mam jakąś krostę, wydaję mi się ponieważ czuję dziwny ból- swędzenie niekiedy pieczenie, ale krostki nie zauważyłam. Przy oddawaniu moczu nie czuję żadnego bólu. Wszystko jest w porządku. Zastanawiają mnie najbardziej te "białe strupki" niestety w okresie poświątecznym żaden lekarz ginekolog nie przyjmuje i nie mam do kogo się udać. Dodam że te białe strupki zrobiły mi się jakieś 2 dni po ogoleniu moich miejsc intymnych, podejrzewam że może to być ze sobą powiązane, aczkolwiek nie wiem... Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ bardzo nurtuje mnie ten problem. Serdecznie pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jest bardzo prawdopodobne, że opisywane przez Panią zmiany pojawiły się w wyniku golenia okolic intymnych. Być może doszło do podrażnienia i nadkażenia mieszków włosów w efekcie doszło do zgłaszanych przez Panią dolegliwości.
Infekcja grzybicza jest mniej prawdopodobna, gdyż nie pojawiła się nieprawidłowa wydzielina z dróg rodnych.
Wyczuwalne przez Panią zgrubienie może być spowodowane powiększeniem gruczołów znajdujących się w tej okolicy.
Wskazana jest wizyta u ginekologa w celu postawienia rozpoznania. Proszę również zmienić metodę usuwania zbędnego owłosienia.
Pozdrawiam