Dziwna wydzielina

Witam,
mam 18lat, od trzech miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne, a od miesiąca współżyję ze swoim chłopakiem.
Jakieś dwa tygodnie temu zauważyłam brązową wydzielinę z pochwy i jestem szczerze trochę zdezorientowana. Moja pani ginekolog na początku uprzedzała mnie, że mogą wystąpić jakieś ''mazy'' ale na początku wszystko było w porządku. Poza tym nic mi nie dolega, a więc co by to mogło oznaczać?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Najprawdopodobniej plamienia są efektem ubocznym tabletek antykoncepcyjnych. Jeśli będą uciążliwe (częste i/lub obfite), konieczna będzie wizyta u Pani ginekologa, badanie w celu wykluczenia innych przyczyn krwawienia (np. nadżerka szyjki macicy, infekcja) oraz, najprawdopodobniej, odstawienie preparatu.
Pozdrawiam serdecznie!