Dziwna wydzielina u dziewicy

Witam!
Jestem kobietą i mam 18 lat. Jeszcze nigdy nie współżyłam. Trzy dni temu pieściłam się ze swoim chłopakiem poprzez dotykanie miejsc intymnych. Po dwóch dniach odczuwałam lekki ból brzucha jak przed miesiączką.
Dodam, że miesiączkuje nieregularnie. A następnie zaczęła mi się wydzielać ciemnobrązowa wydzielina z pochwy i odczuwam lekkie swędzenie. Co może być tego przyczyną? I co to może być? Czy są jakieś powody do niepokoju? Nie zażywam żadnych tabletek.
Pozdrawiam. :)

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!
Objawy, które Pani opisuje (wydzielina z pochwy i świąd) świadczą zapewne o zakażeniu. Postępowaniem w tej sytuacji jest wizyta u ginekologa w celu zbadania, oceny prawdopodobnego patogenu, być może pobranie posiewu z pochwy i wdrożenie odpowiedniego leczenia: antybiotykoterapii, leczenia przeciwgrzybiczego itp. Upławy mogą być też związane z inną patologią narządu rodnego, dlatego też badanie przez ginekologa jest nieodzowne. Proszę nie zwlekać z wizytą. Do czasu wyleczenia proszę też zachować wstrzemięźliwość w kontaktach z partnerem.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.