Dziwna wydzielina z penisa i brak owłosienia - proszę o poradę

Dzień dobry, mam 17 lat (18 lat będę mieć w lipcu tego roku) i mam wątpliwości co do swojego stanu zdrowia. Gdy się masturbuję wydostaje się w sposób szybki (jak przy oddawaniu moczu [prawie]) dziwny płyn (jakby mocz, ale o innym zapachu) na przemian z przeźroczystym lepkim płynem. Czytałem wpisy typu "dlaczego moja sperma jest przeźroczysta", ale boję się, że to nie to. Płynu jest mało. Dodam także, że nie mam kompletnie zarostu - ani twarzowego, ani pachwowego, ani nawet łonowego - dlaczego? Proszę o odpowiedź. Dziękuję.
17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisana wydzielina może sugerować ejakulat, ale o małej zawartości plemników. Wydalanie moczu podczas szczytowania fizjologicznie nie występuje i wiąże się to z naturalnym skurczem zwieracza cewki moczowej. Niestety ocena sytuacji za pośrednictwem internetu jest trudna i trudno wskazać charakter problemu.
Ogólnie, należy wiedzieć, że pierwsza polucja (która jest wyrazem rozpoczęcia procesu spermatogenezy) powinna wystąpić u chłopców do 18. roku życia. W przypadku masturbacji polucja naturalnie nie wystąpi, gdyż najądrza są regularnie opróżniane podczas masturbacji.
Opisany problem, jak i brak typowych drugorzędowych cech płciowych (owłosienie) może sugerować zaburzenie dojrzewania. Jeśli do 18. roku życia nie pojawi się owłosienie oraz prawidłowy ejakulat to wskazana jest konsultacja specjalistyczna.
Aby określić dokładną przyczynę problemu wskazana jest konsultacja z endokrynologiem. Wówczas może być konieczne wykonanie odpowiednich badań hormonalnych.

Redakcja abcZdrowie.pl