Dziwna wysypka u dziecka

Witam, mam pytanie dotyczące dziwnej wysypki u dziecka! Ostatnio zauważyłam u dziecka wysypkę na dłoniach i stópkach. Myślałam, że to potówka, ale w czasie kąpieli dziecko zrobiło się całe czerwone i wyglądało to jak małe czerwone krosteczki na całym ciele! W nocy mały budził się 6 razy z płaczem, mówiąc że boli! Na następny dzień czerwone krosteczki, które pojawiły się w czasie kąpieli znikły, ale krosteczki na dłoniach i paluszkach oraz na stopach zrobiły się większe i z wodą w środku! Po paru godzinach zaczęły pojawiać się krosteczki na kolanach i łokciach! Prosiłabym o poradę i naprowadzenie mnie na coś co by pomogło dziecku.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności należałoby ustalić przyczynę powstawania zmian i wyjaśnić czy na przykład zmiany wynikają z uczulenia, podrażnienia, czy choroby infekcyjnej. Ta ostania wydaje się najbardziej prawdopodobna.  Skóra w opisanych przez Panią miejscach często ma tendencję do podrażnień, jednak zmiany są raczej zbyt rozległe. Aby postawić rozpoznanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego oraz dokładne zebranie wywiadu.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u lekarza, najlepiej dermatologa. Jeżeli termin wizyty będzie odległy konieczna jest w pierwszej kolejności wizyta u lekarza rodzinnego lub pediatry.
Zmian proszę nie drażnić i nie drapać. Do dermatologa nie jest konieczne skierowanie.

Pozdrawiam