Dziwna zmiana w okolicach migdałka. Co to jest?

Witam. Mam 22 lata. Mam problem z gardłem od bardzo dawna. Często chorowałem na anginy w wieku od 14 do 20 roku życia. Czasem 4-5 razy w ciągu roku. Zawsze bolały mnie przy tym węzły chłonne. Praktycznie zawsze, nawet jak nie byłem chory, były one powiększone. Od jakiegoś czasu przestałem chorować, lecz węzły nadal są powiększone i czasem pobolewają w stanach obniżonej odporności. Dwa miesiące temu nad migdałem zrobiła mi się taka biała plamka. Wyglądała jak gąbka. Usunąłem ją patyczkiem do uszu i w jej miejscu wyskoczyło coś dziwnego, coś w rodzaju guzka, centralnie nad migdałkiem po lewej stronie. Nie mam pojęcia co to jest:/ Czytam różne fora. Już sobie wmówiłem, że mam raka migdałka czy coś;/ Pomocy!
22 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Żeby rozwiązać problem konieczna będzie wizyta u lekarza - najlepiej zacząć od lekarza rodzinnego, który jeżeli będzie taka potrzeba skieruje Pana do laryngologa.
Jeżeli chodzi o powiększenie węzłów chłonnych to normalnym zjawiskiem jest ich powiększenie i bolesność podczas infekcji i nie świadczy to o rozwoju choroby nowotworowej. Natomiast opisywane objawy nad migdałkiem mogą być po prostu objawem infekcji, ale zdecydowanie powinny zostać obejrzane przez lekarza. Jeżeli anginy ponownie będą tak często nawracały również wskazana jest konsultacja z laryngologiem.

Pozdrawiam

Opisane objawy pasują do przewlekłego ropnego zapalenia migdałków podniebiennych. Wyskakujące często cuchnące grudki " gruzowisko " świadczą o zwyrodnieniu krypt migdałkowych. W/w stan jest wskazaniem do zabiegu tonsillectomii.