Dziwne bóle głowy przy nerwicy lękowej

Witam , od kilku tyogdni choruję na nerwicę lękową , obawy przed smiercią drżenie rąk kołatanie serca ucisk w głowie jak bym był nieobecny stał obok siebie to chleb powszedni , nerwobóle w klatce piersiowej zołądka głowy , przyjmuję leki Descipram 1 tabletkę dziennie rano i doxepin teva 1 tabletkę dziennie na noc , moje pytanie jest następujące : od kilku dni mniewam dziwne bóle głowy z lewej strony okolicy ucha promieniujące przez całą lewą stronę czuję jak bym miał ucho zatkanę , są to pojedyńcze bóle chwilowe jakby uścisk po chwili przestaje , przez cały dzień ból mnie nachodzi przy okazji lekkie zawroty w głowie , senność , zmęczenie jakby mnie łapała depresja , nic mnie nie cieszy , cisnienie mam w normie puls podwyzszony

Witam Pana,
Objawy, które Pan opisuje, w tym lęk o własne zdrowie,
lęk przed śmiercią często towarzyszą zaburzeniom
lękowym, nerwicowym.
Prawdopodobnie stres lub jakieś przykre doświadczenia
z przeszłości wywołały u Pana bezpodstawny,
a jednak dla Pana zatrważający lęk.
Każdy lęk, również lęk o własne zdrowie czy lęk przed śmiercią,
przyczynia się do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe,
mogą odczuwać różne objawy wywołane
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ucisk lub przeszywający ból w okolicach serca, ból lub sztywnienie
jednej strony ciała, kołatanie serca, bóle głowy, czasami
zawroty głowy, poczucie derealizacji i wiele innych dolegliwości,
które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o własne zdrowie i życie narasta
i coraz trudniej go ujarzmić.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie czy antydepresanty czasami
o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają,
że dolegliwości stają się łatwiejsze do zniesienia,
ale jest to leczenie objawowe.
Aby skutecznie wyleczyć nerwicę lękową i jej uciążliwe
konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do skorzystania z psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę wewnętrzną,
wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem, z emocjami ,
a także uporać się z lękami i pozostałymi dolegliwościami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl