Dziwne krwawienia po tabletce "po" stosunku. Czy to miesiączka?

Witam, mam 22 lata. Ostatni okres miałam w dniach 2-6 lipca. 24 lipca, dzień po stosunku, podczas którego prezerwatywa się zsunęła, poszłam do lekarza, by przepisał mi tabletkę "po" E*** i tabletki antykoncepcyjne (nigdy wcześniej ich nie brałam). Tabletkę po zażyłam tego samego dnia, a na wieczór zaczęła mi się choroba - zapalenie miedniczek nerkowych (nie wiedziałam jeszcze, że to ta choroba). Następnego dnia na wieczór, po podróży do domu i po rozpoznaniu, wzięłam już antybiotyk i do tej pory biorę. Wczoraj zaczęło mi się dziwne plamienie, ma brązowy kolor. Czy to miesiączka? Pytam, bo chciałabym zacząć brać tabletki antykoncepcyjne i nie wiem teraz, czy juz zażyć pierwszą?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Plamienie, o którym Pani pisze, nie jest raczej właściwą miesiączką, a efektem rozregulowania hormonalnego spowodowanego wzięciem tabletki "po". W najbliższym czasie może u Pani nie wystąpić zwykła miesiączka, dlatego, jeżeli zależy Pani na szybkim rozpoczęciu brania tabletek może je Pani rozpocząć bez miesiączki. W takim przypadku warto przez pierwszy tydzień dodatkowo zabezpieczać się prezerwatywą. Jeżeli podejrzewa Pani ciążę, to należy ją wykluczyć przed rozpoczęciem brania tabletek przy użyciu testu ciążowego.

Pozdrawiam serdecznie!