Zapytaj lekarza

1 , 0 0 9 , 4 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dziwne krwawienia po tabletce "po" stosunku. Czy to miesiączka?

Witam, mam 22 lata. Ostatni okres miałam w dniach 2-6 lipca. 24 lipca, dzień po stosunku, podczas którego prezerwatywa się zsunęła, poszłam do lekarza, by przepisał mi tabletkę "po" E*** i tabletki antykoncepcyjne (nigdy wcześniej ich nie brałam). Tabletkę po zażyłam tego samego dnia, a na wieczór zaczęła mi się choroba - zapalenie miedniczek nerkowych (nie wiedziałam jeszcze, że to ta choroba). Następnego dnia na wieczór, po podróży do domu i po rozpoznaniu, wzięłam już antybiotyk i do tej pory biorę. Wczoraj zaczęło mi się dziwne plamienie, ma brązowy kolor. Czy to miesiączka? Pytam, bo chciałabym zacząć brać tabletki antykoncepcyjne i nie wiem teraz, czy juz zażyć pierwszą?

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa
79 poziom zaufania

Witam!

Plamienie, o którym Pani pisze, nie jest raczej właściwą miesiączką, a efektem rozregulowania hormonalnego spowodowanego wzięciem tabletki "po". W najbliższym czasie może u Pani nie wystąpić zwykła miesiączka, dlatego, jeżeli zależy Pani na szybkim rozpoczęciu brania tabletek może je Pani rozpocząć bez miesiączki. W takim przypadku warto przez pierwszy tydzień dodatkowo zabezpieczać się prezerwatywą. Jeżeli podejrzewa Pani ciążę, to należy ją wykluczyć przed rozpoczęciem brania tabletek przy użyciu testu ciążowego.

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety