Dziwne krwawienie - czy to miesiączka, czy może jestem w ciąży?

Mam 22 lata, staramy sie z mężem o dziecko. Dwa dni przed terminową miesiączką zrobiłam test ciążowy - wyszedł negatywny. Dostałam okres 27, z czego właśnie w pierwszym dniu był on bardzo bolesny i obfity (nigdy tak nie miałam), a na drugi i trzeci dzień było to tylko skąpe plamienie. Czy to normalne? Czy mimo to mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Po pierwsze proszę pamiętać, że w czasie każdego cyklu kobieta "narażona" jest na działanie nieco innych czynników zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Wynikiem jest pewna zmienność. Dotyczy to także krwawienia. Miesiączka może być zatem raz mniej, raz bardziej obfita, może być również dłuższa lub krótsza. Ponieważ jednak stara się Pani o dziecko, a podczas pierwszych tygodni ciąży krwawienia również mogą się pojawiać, sugerujemy skonsultowanie się ze specjalistą ginekologiem w celu wykluczenia/potwierdzenia ciąży.