Dziwne miesiączki, brązowe skrzepy krwi, okres bardziej skąpy niż dotychczas

Witam proszę o pomoc, gdyż obawiam się, że mogę być na coś chora lub jestem w ciąży. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że moje miesiączki wyglądają inaczej niż dotychczas, są o wiele bardziej skąpe, zaczynają się bardzo gwałtownie niż prędzej, krew ma dziwny kolor i konsystencje. Są w niej skrzepy krwi, kolor brązowy. Żadnych innych objawów nie zauważyłam. Objawy są jak przy każdej innej miesiączce. Dodam jeszcze, że od 3 miesięcy współżyję z partnerem bez zabezpieczę. Nawet podczas okresu. Moje pytanie czy mogę być na jakąś chorobę chora poprzez to, że nie zabezpieczamy się podczas okresu, a może spodziewamy się dziecka. Dodam, że oboje z partnerem pragniemy dziecka. Testów nie robiłam bo miesiączkowałam, tylko miesiączki są dla mnie dziwne. Proszę o poradę, dziękuję. Może ktoś też miał taki przypadek?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Nie precyzujesz, kiedy zmienił się charakter Twoich miesiączek. Jednak na podstawie Twojego postu pierwszą narzucającą się przyczyną jest ciąża. Sugerowałabym wykonanie testu. Jeżeli wyszedłby negatywny, warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który zleci Ci właściwe badania, na podstawie których będzie można postawić diagnozę.

Pozdrawiam.