Dziwne objawy: czy mają związek z zaburzeniami funkcji tarczycy?

Witam, mam 33 lata. Jestem kobietą. Ostatnio zaczęły dziać się ze mną dziwne rzeczy. W listopadzie 2010 roku, wracając do domu po 6 godzinach prowadzenia auta dostałam ataku paniki. Dodam, że bardzo lubię prowadzić samochód. Nastepnie zalała mnie fala goraca. Pomyślałam, że to zmęczenie. W momencie, kiedy wyszłam z samochodu, aby się przewietrzyć, zrobiło mi się tak zimno, że dostalam drgawek. Gdy podjęłam dalszą jazdę, a uczucie paniki nie minęło, zaczęłam odczuwać mrowienie w kończynach. Oczywiście zaprzestałam dalszej jazdy. Kiedy mąż odebrał mnie w połowie drogi do domu, wszystko minęło. Myślałam, że to po prostu zmęczenie oraz przeziębienie. Niestety po miesiącu wszystko wrócilo. Miałam zawieść znajomą na dworzec. Po 30 minutach jazdy najpierw uderzenia goraca, okropny napad paniki, mrowienie kończyn, a nastepnie cały dzień rozwolnienie. Wczoraj dostałam nastepnego ataku. Nie wiem, co sie ze mną dzieje. Proszę o pomoc. Z poważaniem. Rinsche

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Być może jest to rzeczywiście problem hormonalny lub neurologiczny. Warto byłoby udać się do lekarza rodzinnego i zbadać poziom TSH, by wykluczyć problem z tarczycą. Może być także pomocna wizyta u neurologa, ze względu na objaw mrowienia kończyn. Jeśli diagnostyka endokrynologiczna i neurologiczna nie przyniosą rezultatu, może warto udać się także po poradę do psychologa lub psychiatry. Wizyta ta na pewno Panią uspokoi i pomoże z dystansem poszukać przyczyny dolegliwości.
Pozdrawiam!