Dziwne objawy. Czy to może być ciąża?

Witam! Jestem Jessica, mam 25 lat i stałego partnera od 2 lat. Uprawiamy seks bez zabezpieczenia, ale zwracamy uwagę na dni płodne. Spóźnia mi się miesiączka około 10 dni, codziennie wieczorem pobolewa mnie brzuch w dolnej części (zupełnie jak przed miesiączką). Ostatniej nocy nawet się przebudziłam. Zmęczenie odczuwam, ale raczej przez pracę. I jeszcze te upławy, są koloru ciemnożółtego, dość obfite. Poza tym powiększyły mi się sutki, piersi bolą około 10 dni. Jeden dzień nawet nie mogłam ich dotknąć. Nie robiłam żadnych badań. Co może być przyczyną? Po jakim czasie od zapłodnienia test ciążowy pokaże prawidłową wartość?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jak sama Pani napisała nie stosuje Pani zabezpieczenia. Liczenie dni płodnych nie jest skuteczne (chyba, że stosuje Pani połączenie kilku metod, jak np. metody termicznej, obserwacji śluzu szyjkowego itd.) - wtedy wskaźnik Perla sięga kilkunastu procent (oznacza to skuteczność porównywalną np. z piankami plemnikobójczymi).
Tak czy inaczej, najprawdopodobniej za kilka miesięcy zostanie Pani mamą.