Dziwne objawy po porodzie - co się ze mną dzieje?

Mam 18 lat i urodziłam synka 7 czerwca. 2 tygodnie po porodzie zaczęłam się dziwnie czuć. Słabo mi się robiło, pociłam się, dreszcze mi przechodziły i robiło mi się zimno, bolał mnie strasznie brzuch i nie mogłam się ruszać. A jak w końcu jakoś się wyzbierałam do WC to prawie straciłam przytomność. Po jakimś czasie mi przeszło. Czułam się dobrze. Po miesiącu znów się zaczęło.
Cały czas jestem zmęczona, rozdrażniona, miałam obfite krwawienie z dużą ilością skrzepów. Robiłam badania na wykrycie anemii, ale jej nie mam. Wyczułam w lewym boku pod żebrami jakiś guzek, który boli przy naciskaniu.

Czy on może wywoływać takie objawy? Czy to może kolejna ciąża? Chociaż mało prawdopodobne, bo z narzeczonym się zabezpieczamy. A jeżeli to ciąża, to czy te skrzepy oznaczały poronienie?
Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

18 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Bardzo możliwe, że część łożyska nie została wydalona po urodzeniu dziecka i cierpi Pani z powodu powikłań tego stanu - krwawienia i zakażenia w obrębie macicy. Jest to stan naglący, wymagający szybkiej diagnostyki i zdecydowanego leczenia. Radzę niezwłocznie udać się do ginekologa. Kolejne poczęcie i poronienie nie jest natomiast prawdopodobne - pierwsza owulacja po porodzie występuje dużo później, nawet jeśli kobieta nie karmi piersią. Guzek, który Pani wyczuła, najprawdopodobniej nie ma żadnego związku z Pani dolegliwościami. Trudno mi wyrokować, czym może on być, konieczne jest zbadanie zmiany "na żywo" przez lekarza.

Pozdrawiam serdecznie!