Kobieta , 17 lat

Witam. Moje pytanie dotyczy się plamienia. Biorę tabletki M**** pierwszą tabletkę zażyłam 29.10.10, ponieważ w ten dzień miałam dostać okres i wystąpiło lekkie plamienie (czerwone) więc uznałam że to pierwszy dzień. Od tamtej pory do dziś 7 listopada mam lekkie plamienia(kilka kropel dziennie) brązowego lub czerwonego śluzu. Podobnież przy tabletkach jest to możliwe.    

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa
Edytuj odpowiedź

Witam serdecznie

Plamienia powinny ustąpić po 2-3 cyklach. Plamienia są jednym z najczęstszych działań niepożądanych stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Gdyby po tym czasie nie ustąpiły konieczna będzie wizyta u ginekologa. Być może wskazana będzie zmiana preparatu.

Pozdrawiam
 

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Antykoncepcja – Antykoncepcja sprawia, że ludzie mają coraz większy wpływ na tak zwane świadome planowanie rodziny. Metody antykoncepcyjne umożliwiają regulowanie płodności i odpowiedzialne podejmowanie decyzji o posiadaniu potomstwa w chwili, gdy zaistnieją optymalne warunki, zarówno dla nowego członka rodziny, jak i samych przyszłych rodziców.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach