Dziwne plamienia z narządu rodnego

Witam,
zawsze moja miesiączka trwała 3 dni, potem była przerwa 1 dzień, czyli 4 dzień zero, a w piąty znów była, a na koniec miałam już brązowe plamienia. W tym miesiącu okres miałam 3 dni, wieczorem 3 dnia już się skończył, 4 dnia nic nie było, piątego dnia mam brązowe, ciemne plamienia.

Czy to normalne? W ciąży nie jestem na pewno. Mam syna 13 lat, mam 32 lata, mam okres zawsze regularnie.

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!
Opisywane plamienia mogą zarówno być przejawem jakiejś choroby, ale równie dobrze mogą być normą. Nie da się tego stwierdzić bez badania. Jednak nie należy się z tym spieszyć. Jeśli plamienia się nasilą lub będą się utrzymywać przez dłuższy czas - 3 miesiące itp. lub będą powodować niedokrwistość, proszę zgłosić się do ginekologa w celu zbadania, oceny narządu rodnego i wdrożenia odpowiedniego postępowania. Nieprawidłowe plamienia z dróg rodnych mogą świadczyć o patologii dotyczącej praktycznie każdej części narządu rodnego: pochwy, szyjki macicy, trzonu macicy, błony śluzowej macicy, jajników.
Pozdrawiam i życzę powodzenia