Dziwne plamienie...

Witam.
Mam 25 lat, równe 2 tygodnie temu miałam zabieg wyłyżeczkowania macicy. Ciąża obumarła w 10 tc. Po dwóch tygodniach zdecydowaliśmy się z mężem na współżycie. Nic nie bolało. Popołudniu następnego dnia dostałam dziwnych plamień - nie wiem czy jest coś nie tak, czy może zaczęliśmy za wcześnie współżyć (chociaż lekarz przez telefon powiedział, że po 2-óch tyg. po zabiegu można) czy też mam to traktować jak miesiączkę, (ale ponoć po zabiegu okres pojawia się po 4-ech tyg., więc jeśli to miesiączka to, czy nie za wcześnie?)?

Wcześniej pobolewało mnie podbrzusze i jajnik tak jak na okres.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Trudno mi odpowiedzieć jednoznacznie na Pani pytanie. Niestety nie określiła Pani nasilenia plamienia (czy jest to tylko skąpe, brązowawe krwawienie, czy też może raczej takie jak na początku miesiączki?).
Rzeczywiście, miesiączka pojawia się zazwyczaj dopiero po 4-6 tygodniach po zakończeniu poronienia. Myślę, że krwawienie może oznaczać, że poronienie nie było kompletne. Nie doszukiwałabym się natomiast związku ze współżyciem. Proponuję poobserwować się przez kolejne kilka dni i w razie utrzymywania się plamienia/krwawienia zgłosić się do lekarza.
Pozdrawiam serdecznie!