Dziwne plamienie o brązowej barwie

Witam, mam pewien problem. Tydzień przed okresem pojawiły się u mnie dziwne plamienia koloru blado-brązowego połączone ze śluzem o bardzo nieprzyjemnym zapachu. Jeden raz pojawiła się także krew. Przy tym bolał mnie bardzo brzuch i dolna część pleców. Dostałam okres normalny ....Kiedy się skończył znowu pojawiło się to plamienie. Co może być tego przyczyną?? Ciążę wykluczam, bo miesiączkuję normalnie. Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Ciąży nigdy nie można wykluczyć na podstawie występującej miesiączki. U niektórych pacjentek w pierwszych miesiącach ciąży pojawia się krwawienie/plamienie w dniach przewidywanej miesiączki. Jeżeli współżyłaś bez zabezpieczenia warto wykonać test ciążowy.

Niezależnie od wyniku testu warto, żebyś skontaktowała się z lekarzem ginekologiem. Nieprzyjemny zapach upławów może świadczyć o infekcji.

Każde krwawienie międzymiesiączkowe powinno być zdiagnozowane.
Pozdrawiam.