Dziwne sny - co mogą oznaczać?

Od kilku dni mam dziwne sny. Dwa dni temu miałem sen, w którym zanurzam się w głębię oceanu. W pewnym momencie stwierdzam, że się zgubiłem i nie wiem, w którą stronę mam płynąć, by się wynurzyć. Mam zamknięte oczy, ale próbuję je otworzyć - bezskutecznie. Zaczynam tracić oddech i się dusić. Niestety nie pamiętam jak się skończył, ale po przebudzeniu miałem wrażenie, że coś lub ktoś próbuje mi coś przekazać.

Wczorajszy sen był zupełnie inny. Byłem w jakiejś sadzawce, w której był ogromny pyton. Zaatakował mnie i zacząłem z nim walczyć. Kiedy trzymałem już jego głowę w ręce, nagle mi się wyślizgnął i mnie ukąsił. Natychmiast wyssałem jad. Sen niby niewyróżniający się niczym od innych, aczkolwiek to uczucie, które towarzyszyło mi po przebudzeniu jest czymś dziwnym. Tak jak dzień wcześniej, miałem poczucie próby przekazania mi informacji. Proszę mi powiedzieć, co to oznacza? Z góry dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Interpretacją snów jako podświadomych treści zajmują się psychoanalitycy. Jeśli interesuje Cię to zagadnienie, polecam Ci wizytę u specjalisty w tej dziedzinie.

Z medycznego punktu widzenia, koszmarne sny mogą pojawiać się w sytuacji obciążenia stresem, często wówczas przewija się w ich treści wątek zagrożenia zdrowia lub życia.

Koszmary senne mogą być również skutkiem odstawienia niektórych substancji psychoaktywnych (alkoholu, leków uspokajających) lub ubocznym wpływem stosowanych leków (np. przeciwdepresyjnych, stosowanych w leczeniu nadciśnienia).

Z pozdrowieniami